Stacja bardzo bobrze usytuowana tuż przy dworcu autobusowym i w niewielkiej odległości od dworca PKP. Posiada bezpośredni wjazd z obwodnicy miejskiej oraz poprzez drogę po własnym terenie do stacji można dojechać od strony Wadowickiego Centrum Kultury (WCK) gdzie wybudowano włączenie do ulicy Sienkiewicza.

Sposób w jaki rozwiązano dostęp do obiektu z głównych arterii miasta powoduje, że stacja staje się idealnym miejscem do zatrzymania dla zorganizowanych grup jak i turystów indywidualnych, pielgrzymów chcących zwiedzić centrum miasta jak również miejsca związane z papieżem Janem Pawłem II.

Centrum miasta z najważniejszymi obiektami zwiedzanymi przez pielgrzymów położone jest w odległości 500m. od stacji. Na stacji można dokonać zakupów w przestronnym sklepie (największy w sieci MOYA), wypić wyśmienitą kawę, gorącą czekoladę czy herbatę lub skorzystać z baru szybkiej obsługi.

Przy stacji funkcjonuje portalowa myjnia samochodowa oraz nowo otwarta bezdotykowa myjnia samochodowa oraz odkurzacz i kompresor.

Zapraszamy do nowo otwartej samochodowej myjni bezdotykowej. Myjnia jest czynna 24h. Obsługujemy samochody osobowe i ciężarowe. Myjnia pracuje w oparciu o technologie ISTOBAL. Wystawiamy fakturę VAT za wykonaną usługę mycia samochodu.
Jak na każdym obiekcie w sieci MOYA akceptujemy karty stałego klienta „moYa VIP” oraz następujące karty flotowe: moYa firma, IQ Card, BZA, Euro WAG, DKV, UTA. Kierowcy i podróżni mogą również skorzystać z prysznicu. Na stacji funkcjonuje bezprzewodowa sieć internetowa. 
Stacja paliw w Wadowicach
ul. Piłsudskiego 35
34-100 Wadowice